tydzien-filmu-niemieckiego | Mój koniec. Twój początek
333
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-333,ajax_leftright,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-theme-ver-17.9,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Mój koniec. Twój początek

Mein Ende. Dein Anfang
Mein Ende, dein Anfang

Niemcy, 2019, 110’

Reżyseria i scenariusz: Mariko Minoguchi

Zdjęcia: Julian Krubasik

Obsada: Saskia Rosendahl, Edin Hasanovic, Julius Feldmeier

Produkcja: Trimafilm w koprodukcji z BerghausWöbke Filmproduktion

Pokazy festiwalowe: Filmfest Monachium 2019, BFI London Film Festival 2019, Warszawa 2019, Göteborg 2020, Cleveland 2020, Aubagne 2020, Szanghaj 2020, Berlinale 2020

Nora i Aron są młodzi, bardzo zakochani i na początku wspólnej życiowej drogi. Połączyło ich przypadkowe spotkanie i przypadek zaważy o ich losie. Podczas napadu rabunkowego na bank, w którym znajdą się pewnego feralnego dnia, ślepa kula trafi Arona i pozbawi go życia. Nora będzie musiała nauczyć się żyć z tą stratą. Kolejny przypadek, albo też przeznaczenie, połączy dziewczynę z Natanem, młodym mężczyzną, który uratuje ją przed nieumyślnym wejściem pod koła nadjeżdżającego samochodu. Los splecie ponownie tych dwoje, a ich przeszłość i przyszłość, ułożą się na osi czasu jak puzzle.

Aron był fizykiem, zajmował się relatywizmem czasu i twierdził, że przeszłość ma tak samo ważny wpływ na teraźniejszość jak przyszłość. Tę zasadę zdaje się stosować także reżyserka filmu, Mariko Minoguchi, której opowieść nie jest linearną narracją. Losy powiązanych ze sobą bohaterów poznajemy poprzez krótkie, pomieszanie ze sobą wycinki czasowe, które dopiero na końcu ułożą się w zamkniętą historię. Forma precyzyjnego i często zaskakującego montażu pozwala trzymać widza w napięciu od początku aż do samego końca filmu.

Mariko Minoguchi

urodziła się w 1988 roku w Monachium, w niemiecko-japońskiej rodzinie. Swój pierwszy krótkometrażowy film nakręciła w wieku 18 lat. Jest samoukiem, fachu uczyła się kręcąc kolejne krótkie metraże. Do 2015 roku pracowała w firmie producenckiej Trimaphilm, gdzie wyprodukowała m.in. wielokrotnie nagradzany film krótkometrażowy Evy Trobisch Wie du küsst (2012). Jej debiut fabularny Mój koniec. Twój początek miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Monachium w 2019 roku, a na Festiwalu Filmowym w Biberach zdobył nagrodę publiczności.

Dystrybucja

Global Screen
Sonnenstr. 21
80331 Monachium
Niemcy
tel.: +49 89 24 41 29 55 00
fax: +49 89 55 87 619 106
email: info@globalscreen.de
www.globalscreen.de