tydzien-filmu-niemieckiego | Die Toten Hosen w trasie
269
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-269,ajax_leftright,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-theme-ver-17.9,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Die Toten Hosen w trasie

Weil du nur einmal lebst – Die Toten Hosen auf Tour
Die Toten Hosen w trasie © avanti media fiction GmbH

Niemcy 2019, 107’

film dokumentalny

Reżyseria: Cordula Kablitz-Post, Paul Dugdale

Produkcja: Avanti Media Fiction i Opus R, The Post Republic

Pokazy festiwalowe: Berlin 2019, Kraków 2019

„Moja matka była Angielką, a ojciec Niemcem. Spotkali się zaraz po wojnie i nie było im łatwo, dało się to często odczuć w relacjach rodzinnych. Jako nastolatek czułem się bardziej Anglikiem. Od dawna jestem fanem Liverpoolu i nie przez przypadek znalazłem się na scenie punkowej. Z drugiej strony starzeję się i z czasem moje powinowactwo z Anglią trochę osłabło. Ale zrozumiałem też, że nie chodzi o kraje. Chodzi o Europę.” – mówił w jednym z wywiadów Campino, lider zespołu Die Toten Hosen. Punkowa kapela z Düsseldorfu powstała w 1982 roku, sprzedała dotychczas ponad 19 milionów płyt i nie zamierza przechodzić na emeryturę. Film jest zapisem niedawnej trasy koncertowej „Laune der Natour”, promującej ich najnowszy album. Kamera obserwuje muzyków Die Toten Hosen na scenie i poza nią, zafascynowana ich niesłabnącą witalnością i maksymalnym zaangażowaniem w to, co robią. Tournée, obejmujące przede wszystkim niemieckie miasta, staje się również manifestem politycznym grupy, która otwarcie wyraża swój sprzeciw wobec rasizmu i ksenofobii.

Cordula Kablitz-Post,

urodziła się w Akwizgranie, studiowała germanistykę, anglistykę i teatrologię w Berlinie i Monachium. Współpracowała ze znanym, nieżyjącym już reżyserem teatralnym i filmowym Christophem Schlingensiefem przy projekcie Talk 2000. W 2016 roku nakręciła film fabularny oparty na biografii Lou Andreas-Salomé.

Paul Dugdale,

studiował w Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie. Ma na swoim koncie liczne realizacje filmów dokumentalnych i koncertowych m.in. z występów takich gwiazd jak: Taylor Swift, Adele, Ud, Ed Sheeran, Lenny Kravitz i innych. Towarzyszył też grupie Rolling Stones w tournee po Ameryce Południowej.

Dystrybucja

Magnetfilm GmbH
Torstr. 154
10115 Berlin, Niemcy
tel.: +49 30 24 62 81 56
info@magnetfilm.de
www.magnetfilm.de

Die Toten Hosen w trasie © avanti media fiction GmbH